Kontakt

etc. galerie z.s.
Sarajevská 68/16
Praha 2 120 00
Czech Republic
IČ: 22738924

kontakt: mail.etcgalerie@gmail.com

Otevírací doba:

Galerie je otevřena jen v době konání výstavy nebo v rámci dalších akcí. Před návštěvou galerie prosíme zkontrolujte její program. Návštěva mediatéky, knihovny či výstav mimo otevírací dobu je možná po domluvě předem.

Tamara Spalajković: Once Upon a Time in Planýrka

26. 4. – 9. 6. 2024

čtvrtek–neděle 14:00–19:00

Facebook

Instagram

Nela Klajbanová
kurátorka
nela.klajbanova@gmail.com
+420 724 349 167

Sára Märc
kurátor*ka
sara.marc@yahoo.com
+420731778776

O galerii

etc. galerie je nekomerční galerie současného umění, která formou výstav, promítání a diskuzí představuje tvorbu českých a zahraničních výtvarných umělců a umělkyň. Výstavní program je zaměřen na prezentaci současného umění pohyblivého obrazu filmu a videa s aktuálními společensko-politickými tématy. V rámci výzkumných projektů galerie spolupracuje s řadou kulturních a vzdělávacích institucí, badatelů a badatelek a dalších odborníků a odbornic. 

etc. galerie systematicky podporuje tvorbu současných umělců a umělkyň pracujících s pohyblivým obrazem, poskytuje odbornou reflexi tohoto média a přispívá ke zlepšení jeho institucionálního zázemí. Každoročně galerie realizuje dvě sólové výstavy, v rámci kterých produkuje nová audiovizuální díla. Dále připravuje kurátorské projekční výběry, které jsou po projekčním uvedení prezentovány ve formě online výstav na webu galerie, kde také publikuje původní tematické eseje. 

Galerie vznikla v roce 2004 jako jeden z prvních nezávislých výstavních prostorů v Praze. Byla založena studiem DRAWetc. v čele s Vladimírem Strejčkem a umělci Jiřím Frantou a Jiřím Skálou. O tři roky později se ke kurátorskému týmu galerie připojila Markéta Vinglerová. V roce 2011 galerii opustili zakládající členové a kurátorsky zde začal působit umělec Radim Langer a kurátorka Tereza Stejskalová, kterou v roce 2013 nahradil umělec Martin Prudil. V roce 2017 tento prostor převzaly kurátorky Alžběta Bačíková a Anna Remešová, se kterými nadále spolupracovala i další kurátorská dvojice Markéta Jonášová a Tomáš Kajánek. V současnosti v etc. galerii kurátorsky působí Nela Klajbanová a Sára Märc.

V roce 2019 galerie zřídila mediatéku v návaznosti na výzkumný projekt Neklid obrazu II: Meze pohybu, který pro etc. galerii připravili Matěj Strnad, Anna Remešová a Kryštof Pešek. Mediatéka etc. galerie slouží k prezenčnímu studiu audiovizuálních děl, jež byla v minulosti součástí výstavního programu galerie. V rámci výzkumu také vznikl Manuál pro zacházení s pohyblivým obrazem, který formuluje soubor zásad, které etc. galerie následuje při spolupráci s umělci a umělkyněmi a při nakládání s audiovizuálními díly.

Stáhnout plán galerie [PDF]

Stáhnout logo etc. galerie [PDF]

Stáhnout logo etc. galerie [png]

Partneři

etc. galerie se řídí kodexem  Feministické instituce.

Projekt etc. galerie je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky, Státním fondem kultury ČR a v roce 2024 je podporován grantem Hlavního města Prahy ve výši 180 000 Kč.

Výroční zpráva etc. galerie 2022


Design: Jan Novák
Development: Josef Kortan