David Přílučík: Blind Bidding (promítání + diskuze)

Datum: 21.11.2017
Začátek: 19:00

Prvním prezentovaným umělcem je David Přílučík, který v galerii představí své nejnovější video Blind Bidding. To se zabývá současným vývojem v oblasti generace a distribuce dat, což Přílučík demonstruje na příkladu z filmového průmyslu. Video zachycuje fiktivního vývojáře Petera Davise, který přednáší o možnostech využití dat pocházejících ze starých filmů režiséra Victora Fleminga. Ačkoliv je Fleming již dávno po smrti, lze dnes spekulovat o jeho potenciálních nových filmech, jejichž děj vychází z režisérových realizovaných snímků. Blind Bidding však nespekuluje o podobě budoucnosti jako takové, ale o způsobu jejího formování a o tom, kdo má právo jej utvářet. Ve videu tak vyvstávají důležité otázky ohledně možných dopadů technologického vývoje na kulturní a sociální sféru.

David Přílučík absolvoval v roce 2016 na Akademii výtvarných umění v Praze. Během studia prošel ateliéry Jiřího Lindovského, Tomáše Vaňka, Ruth Noack, Simona Waschmutha a stáží v Izraeli na Bezalel Academy of Arts and Design. Je členem Ateliéru bez vedoucího, spolku Artyčok TV, také spolupracuje s neziskovými a aktivistickými organizacemi.

Produkce videa:

koncept, režie, scénář,kamera,editace – David Přílučík
performer,překlad a textový editor – Ian Mikyska

Trailer COURAGE SONG
machine learning – Petr Švarný
scénář – Andrea Jarošová
hrají – Lukáš Bouzek,Marie Švestková,Jan Vejražka
dabing – Nicole Adelman,Christina Gigliotti,Jeff Koff,Ted Otis
kamera, grading – Kryštof Melka
hudba – Jakub Josef Benda

poděkování
Michal Blecha,Tereza Darmovzalová,Pavla Dundálková,Prokop Kozák, Matouš Lipus,Jakub Mikuláštík,Milan Mikuláštík,Matěj Pavlík, Adéla Pěničková,Vojtěch Rada,Jiří Skála,Matěj Strnad,Jaroslav Šlauf,Viktor Takáč, Alžběta Tučková, Jiří Žák