Home
info

▲ zpět

english

etc. galerie

Etc. galerie byla otevřena 1. října 2004. Její program společně utváří umělci Jiří Skála a Jiří Franta. Do loňského roku se galerie nacházela v Jaromírově ulici v pražských Nuslích a byla součástí grafického studia Drawetc. Prostor byl přístupný přímo z ulice a měl 15 metrů čtverečních. V roce 2007 galerie začala hledat nový prostor. Patronát studia Drawetc pokračuje, přestože nový prostor nebude v jeho studiu.

Drawetc se stará o finanční zázemí, platí nájem, zálohy za energie, případně přispívá na náklady výstav a vernisáží. Dramaturgie je prováděna bezplatně.

Výstavní program galerie je zaměřen na experiment s uměleckými médii a na silnou osobní výpověď. Konkrétně se etc. galerie zaměřuje na prezentaci mladých umělců, kteří ještě neměli samostatnou výstavu a potřebují si vyzkoušet práci s konkrétním výstavním prostorem, a také na zajímavé projekty od renomovaných umělců. V rychlém sledu tak představila řadu mladých umělců z vysokých uměleckých škol i již známé umělce, jako např. Tomáše Vaňka a Michala Pěchoučka (Laureáty Ceny Jindřicha Chalupeckého v letech 2001 a 2003), a také několik umělců žijících mimo Českou republiku.
© 2007, etc. galerie

Kateřinská 20, Praha 2, Czech Republic / info@etcgalerie.cz